loading picture
لطفا کمی صبر کنید ...

نت درج یک سایت تبلیغاتی مبتنی بر اعتماد به آگهی دهندگان است که خدمات آن بصورت آزاد در اختیار تمام کاربران قرار دارد. کاربران پس از استفاده، در صورت رضایت از خدمات نت درج، هزینه ی آن را پرداخت می نمایند.

ترفندهای بازاریابی از طریق ایمیل

دسته بندی: تبلیغات،
خلاصه مقاله:
نت درج / بازاریابی ایمیلی ایجاد یک ارتباط است، ارتباطی که در نهایت منجر به اتفاق اتفادن رویدادی می‌شود که شما برای آن برنامه ریزی کرده‌اید یعنی فروش محصول یا خدمات.
ترفندهای بازاریابی از طریق ایمیل

در بازاریابی از طریق ایمیل سه موضوع مهم و مرتبط به هم حائز توجه است:

  • تولید مفهوم خلاقانه برای آگهی
  • پیشنهاد قابل توجه و تامل
  • لیست آدرس های ایمیل

به نظر شما کدام یک از این سه موضوع برای بازاریابی از طریق ایمیل حساسیت و دقت نطر بیشتری را می طلبد؟

متخصصان بازاریابی اذعان دارند که تهیه ی یک لیست از آدرس های ایمیل فاکتور مهمی در موفقیت بازاریابی از طریق ایمیل محسوب می شود. واقعیت این است که یک مفهوم خلاقانه و عالی در آگهی و تمام تخفیف ها و مزایای اختصاصی برای جذب مشتری منجر به شکست خواهد شد اگر چنان چه لیست نادرست و نامرتبطی از مخاطبان تهیه کرده باشید.

هنوز که هنوز است شرکت های بسیار معتبر زمان و منابع قابل توجهی را صرف ایجاد لیست آدرس های ایمیلی می نمایند. مطمئنا یک لیست کارآمد و هدفمند برای بازاریابی از طریق ایمیل نیازمند تلاش مضاعف و صرف زمان بیشتری است.

بهترین و زودبازده ترین روش برای ایجاد یک لیست موثر و مناسب این است که از اطرافیان و مشتریان خود آغاز کنید. قرار است افرادی که بیشترین علاقه و تمایل را نسبت به خرید محصولات یا خدمات شرکت شما نشان می دهند، ایمیلی ارسال کنید. آنان را از اخبار شرکت خود باخبر و احیانا خدمات جدید خود را به آنان عرضه نمایید. روی این هدف تمرکز کنید خواهید دید به سادگی می توانید جلب نظر کنید. اما دقت داشته باشید روش متمرکز و سیستماتیکی به کار گیرید به جای این که بدون برنامه انبوه ایمیلی به تمامی افرادی که می شناسید یا آدرس ایمیلی شان را دارید ارسال کنید، یک آگهی کوتاه و خلاقانه برای گلچینی از مشتریان و دوستان خود که بیشترین احتمال خرید را به آنها می دهید؛ ارسال نمایید.

مارک الماند مدیر بازاریابی شرکت بین المللی الیوت ریو معتقد است منطقی ترین روش برای آغاز بازاریابی از طریق ایمیل استفاده دوباره و دوباره از مشتریان فعلی است. مدیر بازاریابی شرکت الیوت که در زمینه پیش بینی بازار فعالیت دارد و تقریبا حجم بالایی از فروش گزارشات خود را از طریق ارسال ایمیل انجام میدهد می گوید: افرادی که به مرکز فعالیت شرکت نزدیک هستند مشتریانی هستند که بیشترین شراکت را با شما دارند. بیشترین میزان درآمدی شما را تامین می کنند. هر چه از مرکز دورتر شویم جنبه های مشارکتی کم رنگ تر می شود.

به محض این که پروفایلی از بهترین مشتریان خود ایجاد نمودید، زمان آن است که به غربال گری بپردازید و  آدرس های ایمیلی که به نام حقیقی افراد است ستاره دار کنید. با این چنین آدرس هایی تعامل بهتری خواهید داشت.

مرحله ی بعدی ایجاد لیست از آن دسته از فروشندگانی است که حکم توزیع کننده محصولات و خدمات شرکت شما را دارند. این افراد برای به دست آوردن درصد سود بیشتر برای جدب مشتری تلاش می کنند بنابراین می توانید از این پتانسیل نهایت بهره را ببرید.

سعی کنید با دادن امتیازاتی به این افراد، به لیست مشتریان بیشتری دست یابید. شما با این کار بدون صرف هزینه های هنگفت تبلیغاتی می توانید تعداد مشتریان خود را افزایش دهید.

نکته دیگری که باید دقت کنید ذکر تاریخ اضافه شدن هر مشتری است. مشتریان قدیمی و وفادار خود را از این طریق رتبه بندی کنید.

هم چنین می توانید میزان بازخورد هر ایمیل ارسالی را در تشویق مشتریان به خرید بررسی کرده و نقاط مثبت و ضعف کار خود را بسنجید.

 

  • در روزهای آینده روش های کاربردی و جزییات بیشتری در مورد بازاریابی از طریق ایمیل ارایه خواهد شد...

ترجمه: گروه مترجمین نت درج